اخبار برندینگ

روز ملی برند در دستور کار/ تاثیر برند سازی در ماندگاری بازار صادراتی

رئیس کل سازمان توسعه تجارت گفت:بدون شک تأثیر برندسازی در بازارهای صادراتی بسیار زیاد است و آنچه در بازارهای پررقابت صادراتی منجر به نفوذ ماندگاری و تعهد طرفین می‌شود، برندها و نام و نشان آنها است.
مجتبی خسروتاج امروز در مراسم جشنواره برندهای برتر ایرانی در محل نمایشگاه بین المللی تهران با بیان اینکه رقابت در عرصه صنایع گوناگون روز به روز فشرده‌تر و سخت‌‌تر می‌شود، گفت: این رقابت در عرصه جهانی به سطحی رسیده که در موارد بسیاری داشتن کیفیت و قیمت رقابتی مطلوب نه تنها مزیت نسبی شناخته نمی‌شود، بلکه داشتن آن تبدیل به یک الزام و حداقل خواسته مشتری شده است.
رئیس کل سازمان توسعه تجارت تصریح کرد: از این‌رو در بازار رقابتی بسیاری از شرکت‌ها به سمت خلق و ایجاد ارزش‌ها و تصویر ذهنی مطلوب از خود حرکت می‌کنند و نگاهی که برای شرکت‌ها تمایزی ماندگار و دارایی ارزشمند ایجاد می‌کند، از آن به عنوان نام نشان یا همان برند یاد می‌شود.
وی گفت: بدون شک تأثیر برندسازی در بازارهای صادراتی بسیار زیاد است و آنچه در بازارهای پررقابت صادراتی منجر به نفوذ ماندگاری و تعهد طرفین می‌شود، برندها و نام و نشان آنها است.
خسروتاج افزود:‌اگر این موضوع به صورت درست هدایت نشود نه تنها به شرکت بلکه گاه به اعتبار یک کشور آسیب جدی می‌زند.
رئیس کل سازمان توسعه تجارت در جشنواره نام نشان ایرانی بیان داشت: این موضوع به حدی جدی است که کمک به خلق برندهای معتبر در بازارهای بین‌المللی یکی از اصلی‌ترین سیاست‌های دولت در تحقق اقتصاد مقاومتی تبیین شده است.
وی در ادامه به اهم اقدامات انجام شده در حوزه برند توسط سازمان توسعه تجارت ایران اشاره کرد و گفت: این سازمان در راستای احیای ماده ۲ آیین‌نامه سازماندهی تبلیغات کالاها و خدمات موضوع ماده ۸ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور در تاریخ ۲۹ شهریور سال گذشته از سوی هیأت دولت تصویب و ابلاغ شد و مکلف شد علاوه بر اجرای برنامه‌های مختلف در راستای فرهنگ‌سازی، توسعه و ترویج برند و آموزش در سطح کشور نسبت به انتخاب معرفی و تشویق نام، نشان و برندهای تجاری برتر داخلی اقدام کنند.

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.