اخبار عمومی

حمایت از تولید ملی! کلوب دات کام پس از ۱۲ سال فعالیت خاموش می‌شود

ترند استفاده از شبکه‌های اجتماعی در سال‌های گذشته بارها دچار تغییرات شده است و نحوه کار با آن در جامعه تغییر کرده است.
یکی از اولین شبکه‌های اجتماعی که در ایران ترند این نوع وب سایت‌ها را ایجاد کرد بدون شک اورکات Orkut بود و یاهو ۳۶۰ توانست آن را به طوفانی بدل کند. پس از آن و با حضور فیسبوک Facebook دنیا وارد ساختار جدیدی از شبکه‌های اجتماعی شد.

در میان تمام این شبکه‌های اجتماعی خارجی، شبکه اجتماعی کلوب متعلق به صباایده در سال ۱۳۸۳ آغاز به کار کرد. این شبکه اجتماعی توانست جای خوبی در دل کاربران ایرانی در شرایطی که دیگر شبکه‌‎های اجتماعی فیلتر بودند باز کند و به جمع برترین وب‌سایت‌های ایران پیوست.

اما خبر از بسته شدن شبکه اجتماعی بومی کلوب دات کام بعد از ۱۲ سال، آدم را به فکر فرو می‌برد. در کشوری که مردمانش به خاطر حمایت از تولید ملی آن هم در صنعت خودرو، باید هر ساله بیشترین تعداد تلفات جاده‌ای را بدهد تا پراید و نیسان آبی و پژو ۴۰۵ تولید شود چرا کسی نیست تا از اولین شبکه اجتماعی بومی حمایت کند! چرا دولت تلاشی برای برنامه‌ریزی حمایتی و زیرساختی برای اینگونه شبکه‌های اجتماعی و البته استارتاپ‌هایی که هر روز در حال شکوفا شدن است ندارند اما از کوچکترین تا بزرگترین مدیر و وزیر دولت درگیر بحث تولید ملی در حوزه خودرو هستند! آیا نرم‌افزار و اپلیکیشن جزو تولید ملی نمی‌شود!

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.