اخبار عمومی

تصاویر پارک واقعیت مجازی میلیارد دلاری چین را ببینید
تصور کنید وارد محیطی می شوید که با پوشیدن یک کلاه، می توانید به آینده سفر کنید، با اژدها بجنگید یا موجودات بیگانه فضایی را از نزدیک ببینید. چین قصد دارد این رؤیا را با ساخت پارک ویژه ای فراهم کند. مجموعه مذکور که قرار است به زودی افتتاح شود، تجربه واقعیت مجازی بی نظیری را برای بازدیدکنندگان فراهم خواهد آورد.

به گزارش دیجیاتو، این مجموعه پس از بازگشایی، می تواند برای طرفداران فیلم های علمی-تخیلی و نیز گیمرها بسیار هیجان انگیز باشد. این پارک که در جنوب غربی چین و در منطقه گوییژو ساخته شده، «دره شرقی علمی و فانتزی» (East Valley of Science and Fantasy) نام دارد. مساحت مجموعه مذکور، ۱.۳ کیلومتر مربع است.

 

ساخت این پارک، یک میلیارد دلار هزینه در بر داشته است. البته در آینده بخشی از این سرمایه گذاری، صرف ساخت مرکز تحقیق و توسعه فناوری های مرتبط با رسانه ها، به منظور تولید فیلم های مبتنی بر واقعیت مجازی خواهد شد.

پارک مذکور، به نام «پایگاه بیگانه» (Alien Base) قرار است آذر تا دی ماه سال جاری افتتاح شود.

در این پارک می توانید با اژدها بجنگید، به فضا سفر کنید، زندگی در کنار موجودات فضایی را تجربه کنید یا سوار بر سفینه فضایی بیگانگان، در فضا گردش کنید.

یکی از جذاب ترین بخش های این پارک مجسمه بزرگ یکی از روبات های فیلم «Transformers» است که ۵۳ متر ارتفاع دارد.

 

در ساخت این مجسمه، به اندازه وزن دو هواپیمای بوئینگ ۷۴۷، یعنی ۷۵۰ تن فولاد به کار رفته و هزینه آن ۱۱ میلیون دلار بوده است.

سخنگوی این پارک اعلام کرده است به منظور تجربه واقعیت مجازی، پس از افتتاح مجموعه مذکور، یک کلاه ویژه، در اختیار هر فردی که وارد شود، قرار می گیرد.

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.