مدیریت بهره‌برداری مجتمع‌های چند منظوره

شرکت صبا تجارت ، ارائه کننده خدمات جامع مورد نیاز مجتمع های تجاری چند منظوره در خدمت شما است تا با دید باز و خیال اسوده در این راه گام بردارید .

ما با ارائه روش های نوین روز دنیا در راهندازی مجتمع های چند منظوره ، رسیدن شما را به اهداف بلند مدتتان نزدیک تر کرده و افقی روشن از آنچه باید باشد پیش روی شما می گشاییم .

موفقیت در مقوله بهره‌برداری و مدیریت مرکز خرید نیازمند تخصص‌های متنوع و آموخته‌های تجربی است و متأسفانه در کشور ما تعداد مدیران تخصصی مرکز خرید بسیار کمتر از مراکز خرید موجود در کشور است و با توجه به روند افتتاح ده‌ها مرکز خرید در سال‌های آتی، به نظر می‌رسد که چالش اصلی کارفرمایان و مالکان این مراکز تجاری، به خدمت گرفتن مدیران لایق خواهد بود. راه‌حل منطقی در پر کردن این خلأ، بهره‌گیری از مشاوره‌های کارآمد مدیران متخصص و موفق مراکز تجاری در سال های اخیر است.

انچه در این مسیر باید مورد توجه قرار دهیم :

خدمات مدیریت و بهره برداری از مجتمعهای تجاری چند منظوره

با حسن سابقه در ارائه توامان خدمات مدیریت و بهره برداری از مجتمعهای تجاری چند منظوره، شرکت صبا تجارت ، خدمات به مجتمع های تجاری چند منظوره را به بازار آورده است .ضمن بهره گیری از تجربیات موفق خدمات ما در مدیریت و بهره برداری از مجتمع های تجاری چند منظوره به گونه ای طراحی شده که در دراز مدت، تضمین کننده سلامت و قابلیت کاربردی داراییهایتان در صنعت خرده فروشی باشد.

نوع چیدمان و ترکیب واحد های تجاری

بعد از اینکه ظرفیت و پتانسیل فروش سایت طبق مطالعات اولیه تعیین شد، برنامه توسعه فیزیکی پروژه میتواند آغاز شود. پروژه های بزرگی که از واحد های تجاری متنوع و فروشگاه های مختلف تشکیل شده اند، ترکیبی از فروشگاه های اصلی و فرعی هستند. فروشگاه های اصلی فروشگاههایی هستند که مشتری برای خرید از آنها و با برنامه قبلی وارد مجموعه میشود، مانند سینماها یا سوپر مارکت ها و فروشگاه های فرعی فروشگاه هایی هستند که وقتی انبوه مشتریان از کنار آنها عبور میکنند تا به فروشگاه های اصلی برسند، تصمیم به خرید اتفاقی یا تکمیلی می گیرند مانند فروشگاه های لباس و زیور آلات.

دوام اقتصادی پروژه :

طراحی یک مجتمع چند منظوره موفق علاوه بر مطالعات آماری و جمعیتی نیازمند شناخت سلایق و تقاضا ها و عادات خرید مشتریان است. فلذا موقعیتی که برای یک فروشگاه مناسب است ممکن است برای دیگری نا مناسب باشد. در زیر به چهار اصل اساسی برای بالا بردن قدرت جذب فروشندگان و ارتقاء توان فروش اشاره شده است.

الف) ترکیب فروشگاه ها: واحد های تجاری فرعی باید در بین فروشگاه های تجاری اصلی جانمایی شوند در غیر این صورت به خوبی عمل نکرده و سود آور نخواهند بود.

ب) ویژگیهای سایت: برخی فروشگاه ها نیازمند به شرایطی خاص مانند سهولت دسترسی، دیده شدن علائم و نشانه هاو… هستند، مانند پمپ بنزینها، رستورانها و فست فودها

ج) جمعیت شناسی: هر چه کالاهای ارائه شده خاص تر باشند مطالعات دقیق تر شده و شناخت منطقه تجاری که پاسخگوی تقاضای جمعیتی آن نوع کالا خاص باشد، مهم تر می شود.

د) رقابت: سطح تعریف شده ای از رقابت در بین فروشگاه ها موثر است و اگر محیطی که به یک کالای خاص اختصاص یافته از حد معمول بیشتر شود، آنگاه دیگر این رقابت اضافه موثر نخواهد بود.

ملاحظات اجرایی

شامل: مطالعات و برنامه ریزی سایت، مطالعات جمعیتی ، موقعیت و مسافتها ، دسترسی ، دید و منظر ، فرم ، تاسیسات و امکانات رفاهی ، همجواری های سایت ، تاثیرات محیطی ، منطقه بندی ، فواید مادی و عمومی ، زیربنا مفید و پارکینگ می باشند.

کارفرمایان هوشمند در این شرایط به جای پیمودن مسیر مدیران قبلی، از تجارب ارزشمند آنها استفاده نموده و تصمیمات مهم را با آزمون و خطا اتخاذ نخواهند کرد. آنها به خوبی دریافته‌اند که مهم نه موفقیت مرکز خرید، بلکه استمرار موفقیت است.

از این رو علاوه بر صرفه‌جویی در منابع و زمان، ذی‌نفعان می‌توانند با تکیه بر منطق امکان‌گرایی، چشم‌اندازهای دست یافتنی مرکز خرید را تعریف نمایند.

چیدمان مراکز خدماتی در مجتمع های چند منظوره

 1. خدمات اینترنت
 2. خدمات آژانس های مسافرتی
 3. خدمات مالی و بانکی، بانک ها و موسسات مالی
 4. صرافی ها
 5. دستگاه های خودپرداز و خوددریافت
 6. خدمات مجالس
 7. خدمات بهداشتی و درمانی
 8. خدمات کلینک درمانی
 9. داروخانه
 10. خدمات آرایشی بهداشتی
 11. ماساژ و مراقبتهای بدن
 12. خدمات آرایشی
 13. خدمات باشگاه های ورزشی و ماساژ